PZP online ako povinnosť každého jazdcu!

Helen Martinez 09 feb , 2016 0 comments PZP

PZP je povinné pre každého

Kde nájsť najvýhodnejšie a najlacnejšie PZP online?

Táto otázka je bez hlbších debát. Po konzultovaní viacerých stránok sme prišli na to, že jednoznačne najvýhodnejšie a najlacnejšie PZP na auto, ako aj na každý iný zákonom stanovený dopravný prostriedok, vám poskytne online možnosť. Ako sme na to prišli? Na základe porovnania.

Porovnanie PZP

Porovnanie jednotlivých poisťovní môžete nájsť aj na vyššie zmienenej stránke, čo vám zabezpečí ušetrenie času. Nemusíte hľadať po jednom, kto vám čo ponúka. Každé porovnanie a ešte k tomu to najlacnejšie od viacerých poisťovní, nájdete na stránke vyššie. Žiadne klamstvá, žiadne skryté poplatky, všetko na rovinu a všetko na jednej stránke.

PZP online

Je to, čo hľadáte, v prípade, že hľadáte najrýchlejšie požiadanie o poistenie. PZP online nemá žiadne nevýhody, pretože uzatvoriť povinné zmluvné poistenie na auto, poistenie od Uzavripzp na motocykel alebo poistenie na prívesný vozík môžete priamo cez internet a priamo z vášho domova. Ušetrí váš čas, pretože nemusíte chodiť do kamennej pobočky. Všetko vybavíte aj vo vašom domácom úbore a bez konzultácie s pracovníkmi. Všetko je jasne vysvetlené tak, aby ste nemuseli mať viac otázok. Ak by ste predsa len mali otázku, na ktorú ste na stránke nenašli, bez problémov môžete kontaktovať priamym formulárom na danej stránke administrátora, ktorý vám ochotne a rýchlo odpovie na všetky vaše otázky ohľadom  poistenia.

Ak chcete ušetriť, skúste PZP online

Šetrí dokonca aj vaše peniaze! Ak nebývate priamo v meste, ušetríte niekoľko eur za cestu autom, prípadne za cestu iným dopravným prostriedkom.

PZP poistenie, je povinnosť každej osoby, ktorá je vlastníkom motorového vozidla. To znamená, že osoba, ktorá figuruje na liste vlastníctva daného prepravného prostriedku musí toto poistenie uzatvoriť, či má alebo nemá voči tejto povinnosti výhrady. Rovnako ju musí uzatvoriť, hoci vlastník motorového vozidla nemusí byť priamo reálnym užívateľom daného vozidla.

Ľudia väčšinou žijú v predstave, že poistenie sa týka len poistenia auta. To je však omyl, pretože zákonná poistka nezahŕňa len poistenie auta, ale zahŕňa celkovo zákonné poistenie motorových vozidiel akéhokoľvek charakteru, ktoré sú súčasťou cestnej premávky, a teda ovplyvňujú jej chod. To v praxi znamená, že PZP je aplikovateľná na auto, motocykel, ako aj poistenie prívesného vozíka. Keďže v každom prípade ide o povinné poistenie, nesnažte sa jazdiť načierno, pretože v prípade kontroly ľubovoľnou hliadkou, by ste mohli dostať vysokú pokutu, ktorá by niekoľkonásobne prekročila sumu, ktorú by ste platili za uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

Povinné zmluvné poistenie auta

Zákonná poistka na auto je typ poistenia, na ktorý sa väčšinou nezabúda a ktorého si je každý vedomý. Poistiť automobil je povinnosťou každého držiteľa tohto motorového vozidla, hoci ho nemusí pravidelne využívať. Dôvodov môže byť hneď viacero. Buď sa s automobilom veľa nemanipuluje alebo automobil využíva osoba, ktorá nie je držiteľom vozidla. Zmienené dôvody však nie sú akceptovateľné na neuzatvorenie zákonnej poistky. Po zastavení hliadky Policajného zboru je tým pádom povinný predložiť doklad o uzatvorení PZP poistenia každý, kto je vodičom daného vozidla, hoci nemusí ísť o vlastníka. Týmto dokladom môže byť zmluva od sprostredkovateľa zákonnej poistky s dokladom o zaplatení. No to, čo musíte mať vo vozidle vždy pri sebe, a to bez výnimky, je zelená karta.

Poistenie motorky je taktiež zo zákona nutnéPoistenie motocykla

Viete o tom, že povinné zmluvné poistenie sa vzťahuje aj na motocykle? Ak ste náhodou nevedeli, tak teraz to už viete. Hlavne v minulých desaťročiach sa stávalo, že užívatelia motocyklov si jazdili bez poistenia, čo je pochopiteľné, keďže sa na to nekládol až taký dôraz ako v súčasnosti. Rovnako aj vozidiel, a nielen motocyklov, bolo oveľa menej. Avšak aj dnes by sme našli mnoho „čiernych“ jazdcov, ktorí môžu byť, aj keď len z nevedomosti, odľahčení o niekoľko desiatok, prípadne stoviek eur, a to preto, že nerešpektujú zákon, čo je najvyššia obrana každého pracovníka Policajného zboru po zastavení akéhokoľvek dopravného prostriedku.

Poistenie prívesného vozíka

Povinné zmluvné poistenia auta je každému jasné. Poistenie motocykla neberú všetci až tak vážne, no „čierni jazdci“ sú aj tak na zostupe. Pravdou je, že zákonná poistka sa zo začiatku týkala len motorových vozidiel. Tak čo má znamenať také poistenie prívesného vozíka? Väčšine používateľom príde absurdnejšie než hocičo iné. Poistenie prívesného vozíka môžete zo začiatku považovať za zbytočné, avšak opak je pravdou. Jednak preto, že zákon stanovuje, že poistenie prívesného vozíka je povinnosťou všetkých užívateľov prívesného vozíka a jednak preto, že prívesný vozík sa po vstupe do cestnej premávky stane súčasťou premávky, hoci nejde o motorové vozidlo, ale v tej chvíli sa stáva súčasťou motorového vozidla, keďže prívesný vozík obsahuje elektronické súčasti, ktoré sú aktívne len po pripojení na automobil a ktoré môžu byť zodpovedné za bezpečnosť cestnej premávky.

Vyššie sme vám uviedli typy poistenia, na ktoré nemáte, hlavne pre vaše dobro, zabudnúť. Preto nezanedbávajte žiadne poistenie, aj keď vám možno príde zbytočné, pretože vás to môže vyjsť veľmi draho. V niektorých prípadoch ešte drahšie, než by to bolo po zaplatení niekoľkoročnej zákonnej poistky. PZP poistenie môžete konzultovať aj na tejto webstránke.

Written By Helen Martinez

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *