Sms pôžička – nový trend získania financií

03 aug , 2015 0 comments pôžičky

Ak už aj vás omrzelo chodiť zháňať finančnú pomoc do kamenných pôžičkových inštitúcií alebo hľadať vhodnú pôžičku z toho nesmierne veľkého ponúkaného množstva či už bankových alebo nebankových internetových spoločností, tak máme práve pre vás iné riešenie, a tým je sms pôžička.

Možno ste zo začiatku voči požičke cez sms nedôverčiví kvôli správam ako je tento článok na BBC. V plnom rozsahu to chápeme, a preto by sme vám chceli priblížiť tento typ pôžičky. Povenujeme sa pozitívnym, ale aj negatívnym stránkam, aby sme vaše obavy vyvrátili resp. vaše očakávania potvrdili.

Rýchlosť

Dovolíme si tvrdiť, že hlavnou kvalitou sms pôžičky je, že vám dokáže zabezpečiť žiadanú čiastku veľmi rýchlo. Dá sa zaradiť do kategórie pôžičiek, ktoré sú dostupné ihneď. Znamená to, že sa ku potrebným peniazom viete dostať v relatívne krátkom čase. Samozrejme, rýchlosť variuje podľa toho, od akej bankovej/nebankovej inštitúcie sa peniaze rozhodnete si požičať.

Speed-Up-Windows-8-Boot-TimeSms pôžička ihneď vás dokáže k peniazom priviesť do niekoľkých minút. Na trhu sú ale aj také, ktoré sú časovo zdĺhavejšie, a teda nezaručujú promptnosť, ale hneď na začiatku vás upozornia, že peniaze vám na účet prídu do 72 hodín = 3 dní. Môže vám to vyhovovať a samozrejme aj nemusí. Závisí to od toho, ako rýchlo a akú sumu financií v daný okamih potrebujete. Podľa toho, ako rýchlo peniaze potrebujete si vyberte takú pôžičkovú spoločnosť, ktorá vám vaše kritéria spĺňa, ak nie úplne, tak aspoň čiastočne.

Suma, ktorú dokáže zabezpečiť

Snáď nikoho neurazíme, ak budeme tvrdiť, že aj laik v pôžičkách predpokladá, že výška sa nebude šplhať do závratných výšin. Maximum na slovenskom trhu je 500 eur.

sms loan1Nemusíme byť tajnostkári, uvedieme zopár príkladov spoločností, ktoré vám umožňujú sms pôžičku spolu s minimálnou a maximálnou možnou požičanou čiastkou. Napríklad „smscredits“ vám umožňuje požičať si od 20 eur do 350 eur, „ferratum“ od 30 eur do 350 eur alebo spomeňme aj spoločnosť „trila“, ktorá vám je schopná požičať od 50 eur až do 500 eur. Čo však môže pri vašom výbere zavážiť, je aj doba splatnosti, ktorá sa od spoločnosti k spoločnosti líši, a preto je na mieste  povenovať sa práve tejto téme.

Splatnosť, prípadné predĺženie doby splatnosti

Doba splatnosti požičanej sumy sa líši podľa pôžičkovej spoločnosti. Minimálna splatná doba je 5 dní. Niektoré ponúkajú najdlhší termín splatnosti len 15 dní a pritom nezaleží na tom, akú výšku sumy ste si požičali. Maximálna lehota spomedzi skúmaných sms pôžičiek na vrátenie požičaného je 30 dní.

Ak nie ste schopní čiastku, ktorú vám sms pôžička zabezpečila, vrátiť ani do posledného dňa splatnosti, myslíte na to, že je potrebné danú spoločnosť upovedomiť, prípadne požiadať o predĺženie splatnej lehoty, teda prolongáciu (alebo aj prolong). V opačnom prípade by vaša splatná suma mohla narásť o úrok z omeškania. Väčšinou vás ale vybraná spoločnosť upovedomí formou textovej správy, že sa blíži posledný deň splatenia.

Ak sa už aj stane, že ani vtedy nemáte potrebné peniaze, jednotlivé pôžičky cez sms umožňujú predĺžiť dobu splatnosti až do 45 dní.  Aby sa dátum splatnosti mohol posúnuť na neskorší termín, je potrebné zaplatiť minimálne úrokovú sadzbu. Ďalšou navrhovanou možnosťou je splácanie po častiach. Ak disponujete takou čiastkou, ktorá by bola schopná zaplatiť väčšinu pôžičky, môžete tak urobiť, a dátum splatnosti sa vám automaticky presunie a týmpádom aj celková splatná suma za ďalšie poskytnutie pôžičky bude nižšia.

Iné spoločnosti zás majú presne určené tarify za prolongáciu, ktoré sa odvíjajú od výšky požičanej sumy a od dĺžky splatnosti. Napr. „ferratum pôžička cez sms“ si učtuje za prolongáciu 30-tich požičaných eur na 15 dní, poplatok 7,50; pri 40-tich eurách na 15 dní zaplatíte 10 eur atď. Ak si požičate 30 eur a chcete splatnosť predlžiť o 30 dní, budete musieť zaplatiť 12 eur. Teda lehota zaplatenia vám nebude posunutá, pokiaľ tento poplatok nezaplatíte. Z toho vyplýva, čím vyššia požičaná suma, tým väčší poplatok za prolong.

Aj prolong má svoj limit. To znamená, že si termín splatnosti nemôžete posúvať donekonečna. „Smscredits“ povoľuje predĺženie maximálne 2 krát a „trila“ 5 krát.

Prolongovať môžete podľa jednotlivých spoločností prostredníctvom textove správy, mailu alebo telefonicky.

Ako splácať?

Pôžičanú čiastku môžete uhradiť buď bankovým prevodom alebo priamym vkladom na účet v banke, v ktorej si daná pôžičková spoločnosť vedie svoj účet. Niektoré spoločnosti umožňujú platbu aj cez poštovú poukážku. Avšak aj spôsoby platby si dobre naštudujte, pretože napr. „smscredits“ vyslovene zakazuje platbu cez poukážku.

POZOR!!! Každý kliet má svoje variabilné číslo, a preto ho nezabudnite pri platbách uvádzať.

Úroková sadzba

Sms pôžička ihneď vám umožňuje dostať sa k peniazom rýchlo. Preto je aj úroková sadzba v porovnaní s klasickými pôžičkami o niečo vyššia. Samozrejme výška úroku sa líši od jednej pôžičkovej inštitúcii k druhej. Jedno však majú spoločné a to je, že čím nižšiu dobu vrátenia si určíte, tým nižší úrok zaplatíte. Výnimkou sú snaď spoločnosti, ktoré vám pri vašej prvej sms pôžičke neúčtuju žiaden poplatok a sľubujú nulový úrok, ako je to v prípade „smscredits“. Úrok narastá v prípade, ak nerešpektujete termíny splatnosti, eventuálne pri prolongu lehoty splatnosti.

Kroky vedúce k získaniu

Jednotlivé kroky k získaniu sms pôžičky ihneď sa líšia podľa inštitúcií, a to od začiatku po koniec. Napríklad prí „smscredits“ sa je potrebné zaregistrovať online alebo formou textovej správy. Budete potrebovať nasledujúce údaje : meno a priezvisko, rodné číslo, číslo OP, váš bankový účet a kód banky, adresu trvalého pobytu, korešpondenčnú adresu (ak sa líši od trvalej adresy). Po vyplnení týchto údajov systém vygeneruje vaše  klientské číslo, prostredníctvom ktorého sa budete buď do svojho účtu prihlasovať alebo žiadať o peniaze. K online prihláseniu musíte zadať aj vaše telefónne číslo. Textová správa je v naslesms loandujúcom tvare : číslo karty klienta, lehota splatnosti, výška pôžičky.

Pôžička od „ferratum“ a „trily“ nevyžaduje predchádzajúcu registráciu. Priamo do sms napíšete všetky potrebné kontaktné údaje aj s čiastkou, ktorú žiadáte a s lehotou splatnosti. „Ferratum“ vyžaduje zadanie aj vášho približného mesačného príjmu, ktorý sa však neoveruje.

Po odoslaní textovej správy v správnom tvare a na správne číslo už len čakáte na schválenie vašej žiadosti.

Požiadavky

Dá sa povedať, že táto forma finančnej výpomoci je nenáročná. Poskytovaná je nezamestnaným, ženám na materskej, študentom, dôchodcom, zamestnaným pred výplatou… Jedinou požiadavkou je mať dostatok financií na jej vrátenie vo vopred stanovenom termíne.

Ak stále uvažujete, či je táto pôžička vhodná práve pre vás, oboznámime vás o ďalších skutočnostiach, ktoré vás možno ovplyvnia. Je bez dokladovania a bez papierovania. Dostupná naozaj veľmi rýchlo, u niektorých spoločností dokonca rýchlejšie než rýchlo.  Stačí si len dobre naštudovať a porovnať ponuky sms pôžičiek, ktoré sú na slovenskom trhu. Nič nepodceňujte a každú spoločnosť si radšej dobre preverte. Aj pôžičkové spoločnosti umožňujúce sms pôžičky musia byť registrované v NBS (Národnej banke Slovenska), čo vás uistí, že daná spoločnosť je seriózna.

Written By

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *