Pôžičky bez dokladovania príjmu

24 júl , 2015 0 comments pôžičky

Aj vy ste v takej situácii, keď si chcete vziať pôžičku, ale nechcete resp. nemôžete nane lovessdokladovať príjem, pretože sa bojíte, že kvôli jeho výške by vám nikto nepožičal? Chápeme, že nemusíte byť automaticky na finančnom dne. Možno vám len vyskočili nejaké tie výdavky navyše. V tomto článku sa dozviete, aké možnosti na vzatie pôžičky bez dokladovania príjmu cez sú vám k dispozícií, či už ste vo finančnej tiesni alebo nie ako to píšu aj na Reuters. Možno ste ani netušili koľko možností, aj tu na slovenskom trhu, sa vám núka, ak si potrebujete súrne požičať peniaze.

Rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu

Pozitívnou stránkou pôžičiek bez dokladovania príjmu je, že sú poskytované a vybavované naozaj veľmi rýchlo. To znamená, že po vypísaní a odoslaní žiadosti čakáte niekoľko minút na odozvu zo strany danej inštitúcie, od ktorej si chcete požičať. Odozva môže predstavovať buď schválenie alebo zamietnutie žiadosti, avšak pre vás môže byť ukľudňujúcim, že žiadosti sú akceptované vo veľkej miere. Po pravdepodobnom schválení pôžičky si počkáte v priemere 10 minút, kým vám prídu peniaze na účet. Podľa počtu žiadostí to môže trvať aj dlhšie, konkrétnejšie aj niekoľko hodín. Prípadne, ak vašu žiadosť vypíšete večer, môže sa stať, že peniaze dostanete až nasledujúci deň.

Na čo sa však nemôžete spoliehať je neobmedzenosť finančnej ponuky. Pri takomto type pôžičky si môžete pomôcť maximálne 350 -timi eurami. No požičať si môžete, podľa výberu vhodnej inštitúcie, už od 5 eur. Preto sú fakt pôžičky bez dokladovania príjmu využívané hlavne tými, ktorí potrebujú peniaze veľmi rýchlo, ale požičanú sumu sú, prípadne budú schopní splatiť do daného termínu.  Pôžička je splatiteľná vo väčšine prípadov do 31 dní, ale keď máte aj v posledný deň nedostatok financíí na jej vrátenie, je možné sa s inštitúciou dohodnúť o posunutí lehoty splatnosti. V takomto prípade treba počítať s navýšením úroku. Na druhej strane si môžete dĺžku doby splatnosti určiť sami. Čím bude kratšia, tým je pravdepodobnejšie, že budete platiť menší úrok (netýka sa to všetkých pôžičkových spoločností).

Pôžičky bez dokladovania príjmu a úrok

indexNemusíte byť vyštudovaný ekonóm, aby ste vedeli, na čo si dať pri výbere vhodnej pôžičky bez dokladovania príjmu pozor. Už aj obyčajný laik v pôžičkách a financiách vie, že je to práve úroková sadzba, ktorá vám udáva v percentách, o koľko eur viac budete musieť spoločnosti, ktorá vám peniaze sprostredkovala, vrátiť. Avšak nie je to jediný údaj, ktorý treba brať do úvahy.

Ročná percentuálna miera nákladov

Pre vaše vlastné finančné dobro si všímajte aj taký údaj ako je RPMN, teda ročnú percentuálnu miera nákladov. Toto percento je väčšie než samotná úroková sadzba danej pôžičky, pretože zahŕňa všetky poplatky spojené s pôžičkou, vrátane úroku. Laicky povedané, po prerátaní tohto čísla sa teda dopátrate k väčšej sume, než ktorú ste mali po prerátaní úroku. Keďže ale ide o ročnú sadzbu, pri rýchlych pôžičkách nie je veľmi viditeľná.

Úroky sa od rôznych inštitúcií líšia a preto je dôležité, aby ste si dobre „prelúskali“ každú ponuku, hoci potrebujete peniaze naozaj veľmi rýchlo. Hovoríme to preto, lebo na trhu existuje taká pôžička bez dokladovania príjmu (od CreditOne), kde pri jej prvej žiadosti nemusíte platiť žiadny úrok! Skvelé, že? Takže práve preto neberte hneď prvú ponuku, ktorá sa vám pritrafí, pretože je možné, že narazíte na oveľa lepšiu.

Neverte každému!

Ďalšou kapitolou pri hľadaní vhodnej pôžičky je serióznosť vybranej spoločnosti. Tú si môžete overiť v NBS (Národnej banky Slovenska). Register NBS obsahuje LEN!!! také inštitúcie, ktoré spĺňajú všetky kritéria serióznej spoločnosti. Keby sa čo i len trošku vymkli pravidlám, platili by veľké sankcie, čo určite nemajú v záujme. V linku, ktorý sme vám ponúkli, sú len seriózne inštitúcie, ktoré sa nachádzajú aj v evidencii NBS. Preto sa nenechajte oklamať takými spoločnosťami, ktoré tvrdia, že sú oprávnené na požičiavanie peňazí, ale nenachádzajú sa v spomínanom registri. Mohlo by to mať pre vás aj fatálne následky!

Určené aj pre vás!

Pôžičky bez dokladovania príjmu sú určené naozaj hocikomu. Nezamestnaným, zamestnaným s nečakanými výdavkami, študentom, ženám na materskej dovolenke a … všetkým, ktorí potrebujú určitú sumu peňazí naozaj veľmi rýchlo.

Ak vám spôsob podania žiadosti o pôžičku bez dokladovania príjmu cez internet nevyhovuje, môžete tak urobiť aj priamo cez váš mobilný telefón a to formou sms.

sms

Stačí si len opäť dobre naštudovať podrobné podmienky spoločností, ktoré umožňujú pôžičky bez dokladovania príjmu. Ak ste si vybrali takú, ktorá vám vyhovuje, zapíšte si jej správnu formu a číslo sms do telefónu, aby ste ho mali po ruke, samozrejme spolu s mobilným telefónom :), ak budete pôžičku potrebovať v danej chvíli. Nasledujúce kroky sú podobné ako pri vyššie spomínanej pôžičke. Počkáte na schválenie a skoro okamžité doručenie žiadaných peňazí na váš účet.

K vyhoveniu žiadostí o pôžičky bez dokladovania príjmu budete okrem často skloňovaného čísla účtu potrebovať vyplniť aj údaje ako sú: meno, priezvisko, číslo dokladu totožnosti, výška požadovanej sumy, adresa trvalého bydliska, telefónne číslo, niekedy aj pracovné zaradenie a výška mesačného príjmu (v prípade, že ste nezamestnaný, zaratávajú sa aj rôzne sociálne dávky).

Veríme, že vám informácie o pôžičke bez dokladovania príjmu pomohli pri výbere tej vhodnej pôžičky pre vás. Nakoniec jedna rada: porovnávajte, porovnávajte, porovnávajte!

Written By

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *