Pôžičky pre nezamestnaných

nane loveAk ste sa ocitli v zložitej situácii a potrebujete súrne financie, tak ste tu na správnom mieste. Nemusíte sa už obávať, že vám nikto nepožičia, ak nemáte podpísaný trvalý pracovný pomer a ste nezamestnaný.

Určite sa už aj vám stalo, že ste sa ocitli v takom stave, kedy ste boli nútený požiadať o finančnú pomoc buď svojich kamarátov, rodičov, súrodencov, či iných príbuzných a známych. Nech máte akúkoľvek povahu, pôsobíte smelo a rázne, pýtanie peňazí si žiada veľa psychického úsilia a častokrát sa aj dlho na tento moment odhodlávate. Ak vám už aj niekto požičia, mnohokrát pozorujete z ich strany nedôveru, čo sa týka vrátenia peňazí, hlavne ak ste nezamestnaný a máte pocit, že to vedie k oslabeniu vašich vzťahov. V takejto situácii je to predsa pochopiteľné, keďže každý je citlivý na svoje peniaze a úspory, aj keď by ich bolo na mieste, kde si ich žiadate, dostatok. Už viac nemusíte zažívať momenty, ktoré vás dostávajú do kurióznej, nepríjemnej a veľakrát i trápnej situácie. Súčasný trh ponúka už aj pôžičky pre nezamestnaných!

Sme si istí, že pôžička pre nezamestnaných vo vás vyvoláva mnoho otázok a vzbudzuje rôzne pocity, a možno aj pochybnosti, najmä po takýchto článkoch. Preto si v nasledujúcich riadkoch pridáme podrobnejší popis pôžičky pre nezamestnaných.

Pôžičky pre nezamestnaných bez čakania

Pre tento typ pôžičky je typické, že peniaze vám sú doručené na účet skutočne veľmi rýchlo. Po odoslaní žiadosti čakáte buď na potvrdzujúci telefonát alebo sms a v euronajbližších okamihoch sa môžete tešiť, že vám peniaze prídu každú chvíľu. Skutočne, do 10 minút môžete mať žiadanú sumu na vašom konte! Stáva sa, že proces posielania peňazí môže byť zdĺhavejší, hlavne, ak si podávate žiadosť večer. V tom prípade sa k danej čiastke môžete dostať „až“ ráno, čo je ale stále prijateľné, keď si uvedomíme, že vás to uchráni pred prosíkaním peňazí od príbuzných, prípadne iných neserióznych inštitúcií.

Pôžička bez registra

Ďalšou výhodou pôžičky pre nezamestnaných je to, že aj keď ste sa hocijakým pričinením ocitli v zozname dlžníkov, neberie sa to do úvahy. Je určená aj pre obyčajných ľudí, čiže vás nebude odsudzovať a dokonca ani skúmať, či sa v danej evidencii nachádzate.

Vďaka tomu, že nemusíte podávať žiadosť oficiálne cez  kamennú pobočku, takýto spôsob pôžičky vám môže len vyhovovať, keďže pomáha zachovať vašu anonymitu.

Dve obmedzenia pôžičky pre nezamestnaných

Prvé obmedzenie pôžičky pre nezamestnaných spočíva v tom, že výška požičanej sumy je limitovaná na 350 eur. Požičať si môžete už od 5 eur.

Druhé obmedzenie sa týka dokladovania príjmu. Väčšina pôžičiek funguje na báze dokladovania výšky príjmu. Avšak ako dokázať príjem, ak ste nezamestnaný? Keďže je táto pôžička stavaná špeciálne pre nezamestnaných, dokladovanie nie je potrebné. Avšak neodporúčame ju, ak si nie ste istý, že ju budete môcť v najbližšej dobe splatiť. Lehota splatnosti takejto pôžičky je do 31 dní, preto vám radíme, aby ste túto splatnosť rešpektovali, keďže sa môže splatná suma v dôsledku nerešpektovania doby splatnosti navýšiť.

Úroky a ročná percentuálna miera nákladov

Pri výbere pôžičky si dávajte pozor. Na trhu je veľa pôžičiek, ktoré vás nalákajú na výhodnú výšku úroku. Avšak vo väčšine prípadov ide len o prvý pohľad. Ak si podrobnejšie nenaštudujete celé podmienky danej pôžičky, môžete zaplatiť oveľa väčšiu sumu, než ako je uvedená pri výške úroku. Isté je, že úrok takejto rýchlej pôžičky pre nezamestnaných bude o niečo vyšší, než pri klasickej pôžičke, keďže je určený na menšiu sumu a kratšiu dobu splatnosti. Dokonca existujú také spoločnosti, ktoré vám pri prvej požičanej sume ponúkajú 0%-ný úrok.

Ďalšie udávané percento pri pôžičke je RPMN (ročná percentuálna miera nákladov), ktoré po prepočítaní predstavuje celkovú sumu z pôžičky, ktorú budete musieť zaplatiť ročne navyše. Je relevantná hlavne pri klasických pôžičkách, keďže, ako sme už spomínali, pôžičky pre nezamestnaných sú splatné cca do 1 mesiaca.

Nie každá pôžička, ktorá sa javí ako dôveryhodná, takou aj v skutočnosti je. V linku, na ktorý odkazujeme, ponúkame len tie overené a seriózne. Ak máte pochybnosti o nejakej konkrétnej inštitúcii, radšej si ju overte v evidencii NBS (Národnej banky Slovenska).

Ako postupovať?

V prvom rade si dobre zvážte, akú sumu potrebujete, aby ste ju mohli do vopred určeného termínu splatiť. Ďalej si naštudujte ponuky rôznych bankových/neban-kových spoločností, ktoré poskytujú pôžičky pre nezamestnaných, čo je pomocou porovnávacích nástrojov veľmi jednoduché. Ak ste už rozhodnutý, stačí kliknúť na políčko vyplnenia žiadosti a zadať niekoľko údajov (meno, priezvisko, suma, číslo účtu, telefónne číslo, niekde i pracovné zaradenie, číslo dokladu totožnosti alebo aj výšku mesačného príjmu (rodinné prídavky, sociálne dávky…)). Potom už len odsúhlaste zaškrtnutím políčka podmienky danej pôžičky a kliknite na odoslať. Najbližšiu dobu očakávajte potvrdenie vašej žiadosti. Pozitívne je, že akceptované su skoro všetky!

V prípade, že vám takýto typ pôžičky nevyhovuje, môžete využiť možnosť požičať si writing-sms_19-99215cez váš mobilný telefón a to SMS pôžičkou. Stačí si len nájsť a dobre preštudovať rôzne ponuky nebankoviek umožňujúcich takýto typ pôžičky. Uložte si správnu formu sms so žiadosťou o pôžičku a číslo, na ktoré ju treba zaslať. Väčšinou treba zadávať len číslo účtu a výšku sumy, ktorú požadujete. Samozrejme sa to môže v rôznych ponukách odlišovať. Preto si všetky podmienky podrobne prečítajte!

Written By

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *